Προγράμματα & Δράσεις
Παρασκευή Απρίλιος 19, 2024

Απόφαση λειτουργίας τμημάτων στο Μεταλυκειακό έτος - Τάξη Μαθητείας (Α Φάση) στην Π.Δ.Ε. Βορείου Αιγαίου

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου αποφασίζει τη λειτουργία των τμημάτων ειδικότητας «Μεταλυκειακού έτους - τάξης μαθητείας» στα ΕΠΑ.Λ. του Πίνακα 1 της περιφέρειας Βορείου Αιγαίου καθώς α) υπηρετούν στις σχολικές αυτές μονάδες εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων που διδάσκουν τα εργαστηριακά μαθήματα της ειδικότητας σε Α', Β' ή Γ' ανάθεση, β) υπάρχει η απαιτούμενη εργαστηριακή υποδομή, γ) έχουν εξασφαλιστεί θέσεις μαθητείας και δ) έχει υποβληθεί ο απαιτούμενος αριθμός αιτήσεων υποψηφίων καταρτιζομένων με βάση την κατηγορία μοριοδότησης των ΕΠΑ.Λ.