Παρασκευή Μάρτιος 29, 2024

Καλούμε όσους επιθυμούν να προσληφθούν ως αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος ή ωρομίσθιοι από τους κλάδους: α) ΠΕ 21 & ΠΕ 26 , ΠΕ 22, ΠΕ 23, ΠΕ 24, ΠΕ 25, ΠΕ 28, ΠΕ 29, ΠΕ 30, ΠΕ 31 και β) οι υποψήφιοι των κλάδων ΔΕ 1- Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού ως προσωρινοί αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος, για τη στελέχωση των δομών της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Δ.Υ. , Ε.Δ.Ε.Α.Υ. καθώς και για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας) και κατέχουν τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για μόνιμο διορισμό σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ., όπως περιγράφονται παρακάτω, να υποβάλουν αίτηση στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης και μόνο, στην οποία επιθυμούν να προσληφθούν. Τυχόν υποβολή αιτήσεων σε περισσότερες της μίας Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης επισύρει τη διαγραφή τους από όλους τους πίνακες. Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από 22/7/2016 μέχρι και την 29/7/2016.

Οι ενδιαφερόμενοι για την απόδοση συνάφειας, σε μεταπτυχιακούς ή διδακτορικούς τίτλους σπουδών, προσκομίζουν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά και σε ένα ηλεκτρονικό αρχείο (κατά προτίμηση CD), σκαναρισμένα ονοματισμένα ως ακολούθως: "Επώνυμο_κλάδος_Τίτλος_ΣΧΟΛΗ". Παραδείγματα : «ΓΕΩΡΓΙΟΥ_ΠΕ23_ΜΤΣ_ΠΤΔΕ.pdf» ή «ΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ_ΠΕ30_ΔΙΔ_ΕΚΠΑ».pdf» Το αρχείο θα περιέχει τις απαιτούμενες σελίδες ώστε να περιέχονται τα προβλεπόμενα για την εξέταση της συνάφειας, όπως αυτά περιγράφονται στη σελίδα 19 της Πρόσκλησης. Διευκρινίζεται ότι το μεταπτυχιακό που είναι προσόν διορισμού, όπως π.χ. στους ΠΕ21 με μεταπτυχιακό στη ΛΘ, εφόσον τα δικαιολογητικά περιλαμβάνουν και την άδεια άσκησης επαγγέλματος, δεν στέλνονται για συνάφεια.

Πρόσκληση υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού(Ε.Ε.Π.) και αναπληρωτών από τον κλάδο ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για τις δομές της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ,ΚΕ.Δ.Δ.Υ. , Ε.Δ.Ε.Α.Υ. καθώς και για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας) για το σχολικό έτος 2016-2017