Δελτία Τύπου
Σάββατο Απρίλιος 20, 2024

Συγχαρητήρια Επιστολή (17-06-2014)

Νιώθω την ανάγκη να συγχαρώ τα παιδιά της Στ΄τάξης και την εκπαιδευτικό των Αγγλικών Μπαχά Αντωνία, για τη διάκριση που σημείωσαν σε Πανελλήνιο Επίπεδο, με την εργασία τους στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος «Teachers4Europe 2013-2014».

Αναμφισβήτητα τέτοιες πρωτοβουλίες προάγουν την εκπαιδευτική διαδικασία, ξεφεύγοντας από το επίπεδο της τυπικής διδασκαλίας, ενώ συγχρόνως καλλιεργούν τη διαθεματική και συνεργατική προσέγγιση της μάθησης.

Ιδιαίτερα συγχαίρουμε την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Χίου, καΒροχαρίδου Ανατολή και την εκπαιδευτικό των Αγγλικών Μπαχά Αντωνία,που εργαζόμενες για την εκπαιδευτική δράση, απέδειξαν έμπρακτα στους χαλεπούς καιρούς που διάγουμε την αγάπη τους προς το λειτούργημά τους, το υψηλό αίσθημα ευσυνειδησίας τους και το ανώτερο παιδαγωγικό ήθος τους.

Εύχομαι από καρδιάς πάντοτε οι προσπάθειές σας να τυγχάνουν αναγνώρισης και επιτυχίας και να ανταμείβονται έμπρακτα μέσα από την πρόοδο των μαθητών και των συναδέλφων.

Με ιδιαίτερη εκτίμηση,

Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΤΡΙΑ