Δελτία Τύπου
Παρασκευή Μάρτιος 29, 2024

Επίσκεψη της Περιφερειακής Διευθύντριας Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Β. Αιγαίου στη Λήμνο και τον Αγ. Ευστράτιο (09-09-2014)

Επίσκεψη στη Λήμνο και τον Άγιο Ευστράτιο πραγματοποιεί από την Τρίτη 9 Σεπτεμβρίου 2014 έως την Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014 η Περιφερειακή Διευθύντρια Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου, Παπαδανιήλ Μαρία, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της, για θέματα Παιδείας.

Κατά τη διάρκεια της περιοδείας της, θα επισκεφθεί σχολικές μονάδες της Λήμνου και του Αγίου Ευστρατίου, θα παρευρεθεί στον καθιερωμένο αγιασμό και θα έχει επαφές με τοπικούς παράγοντες και στελέχη της εκπαίδευσης, με πρωταρχικό στόχο το συντονισμό των ενεργειών τους σε σημαντικά θέματα εκπαίδευσης, τη δρομολόγηση των δραστηριοτήτων του κοινωνικού σχολείου, καθώς και ειδικότερα θέματα που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία των οικείων σχολικών μονάδων.