Διαγωνισμοί - Προγράμματα
Τρίτη Οκτώβριος 19, 2021

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τη συμμετοχή στην 14η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών ? EUSO 2016 (12-10-2015)

Σας γνωστοποιούμε ότι η Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών «ΠΑΝΕΚΦΕ» προκηρύσσειΠανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την επιλογή στην 14η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών ? EUSO2016δύο τριμελών ομάδων μαθητών Λυκείου. Οι ομάδες που θα επιλεγούν θα συμμετάσχουν στην 14η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών ? EUSO2016, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Tartuτης Εσθονίας από 7 έως 14 Μαΐου 2016. Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Λυκείου που γεννήθηκαν μετά την 01-01-1999. Η συμμετοχή των μαθητών στο Διαγωνισμό και στην Ολυμπιάδα θα πραγματοποιηθεί χωρίς δαπάνη για το δημόσιο. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό (ύλη, φάσεις διεξαγωγής, κ.ά.) οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.panekfe.gr/euso/docs.