Διαγωνισμοί - Προγράμματα
Σάββατο Σεπτέμβριος 18, 2021

Ημερίδα Euroscola 12-04-2018: Διεξαγωγή διαγωνισμού για μαθητές Β΄ και Γ΄ τάξεων Λυκείου για την ανάδειξη εκπροσώπων και την επιλογή συνοδών

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, επιθυμώντας να δώσει στους νέους της Ευρωπαϊκής Ένωσης την ευκαιρία να γνωρίσουν το χώρο και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και να εκφράσουν τις προσδοκίες και τις απόψεις τους για την ευρωπαϊκή οικοδόμηση, διοργανώνει στο Στρασβούργο την ημερίδα EUROSCOLA, στις 12 Απριλίου 2018. Στην ημερίδα αυτή θα συμμετάσχουν μαθητές Λυκείου από τις χώρες – μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου καλείται να εκπροσωπηθεί από είκοσι τέσσερις (24) μαθητές και τρεις (03) συνοδούς καθηγητές, από τις Διευθύνσεις Δ/θμιας Εκπαίδευσης Λέσβου, Χίου και Σάμου.