Επιμόρφωση εκπαιδευτικών
Παρασκευή Μάιος 20, 2022

Τέχνη & Εκπαίδευση: Διδακτικές και Παιδαγωγικές προσεγγίσεις στο Σχολείο του 21ου αιώνα (10-7-2015)

Σας γνωστοποιούμε ότι το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ) σε συνεργασία με την Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών (ΑΣΚΤ) διοργανώνει διήμερο Συνέδριο με θέμα «Τέχνη & Εκπαίδευση: Διδακτικές και Παιδαγωγικές προσεγγίσεις στο Σχολείο του 21ου αιώνα». Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στις 10 και 11 Οκτωβρίου 2015 στην Αθήνα, στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών. Το συνέδριο μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Δ/θμιας Εκπ/σης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.iep.edu.gr