Επιμόρφωση εκπαιδευτικών
Τρίτη Ιανουάριος 18, 2022

3ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο με θέμα: «Προοπτικές για ένα σύγχρονο και δημοκρατικό σχολείο» (30-12-2015)

Σας γνωστοποιούμε ότι η Πανελλήνια Ένωση Σχολικών Συμβούλων (Π.Ε.Σ.Σ.) διοργανώνει το 3ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο με θέμα:«Προοπτικές για ένα σύγχρονο και δημοκρατικό σχολείο». Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί από 26 έως 28 Φεβρουαρίου 2016 στη Φιλοσοφική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Το συνέδριο μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα http://www.pess.gr/.