Επιμόρφωση εκπαιδευτικών
Παρασκευή Μάιος 20, 2022

23ο Διεθνές Συνέδριο Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (21-4-2015)

Σας γνωστοποιούμε ότι το Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης διοργανώνει το 23ο Διεθνές Συνέδριο Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στην Κομοτηνή από 15 έως 17 Μαΐου 2015 και μπορούν να τοπαρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ11 Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Οι Διευθυντές Διευθύνσεων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης σε συνεργασία με τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων παρακαλούνται να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο συνέδριο, εφόσον δεν παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα http://www.phyed.duth.gr/icpes/ .