Επιμόρφωση εκπαιδευτικών
Σάββατο Οκτώβριος 31, 2020

Διοίκηση Ολικής Ποιότητας και Καινοτόμες Εφαρμογές στην Εκπαίδευση (21-5-2015)

Τα Τμήματα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης και Οικονομικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης  (ΑΠΘ) καλούν τους ενδιαφερομένους να υποβάλουν την αίτηση τους για την παρακολούθηση του  Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διοίκηση Ολικής Ποιότητας και Καινοτόμες Εφαρμογές στην Εκπαίδευση» για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν την αίτηση τους, μαζί με τα απαιτούμενα και τυχόν πρόσθετα δικαιολογητικά, στο γραφείο 806, στον 8ο όροφο του Πύργου της Παιδαγωγικής Σχολής από 25/05/2015 έως 29/06/2015.

Περισσότερες πληροφορίες δίνονται στην ιστοσελίδα του ΔΠΜΣ: http://qualedu.web.auth.gr/dpmsoliki/el .

Τηλέφωνο γραμματείας: 2310-995090, email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αντικείμενο του Διατμηματικού Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Διοίκηση Ολικής Ποιότητας και Καινοτόμες Εφαρμογές στην Εκπαίδευση» είναι η έρευνα στον χώρο της Διοίκησης της Εκπαίδευσης με έμφαση στην ποιότητα και την εισαγωγή καινοτομιών στην εκπαίδευση, η παροχή εξειδικευμένων γνώσεων και ανάπτυξη δεξιοτήτων σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, απόφοιτους τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, αναφορικά με ζητήματα Διοίκησης Εκπαιδευτικών μονάδων και ειδικότερα Διοίκησης Ποιότητας και εφαρμογών καινοτομιών σε εκπαιδευτικούς οργανισμούς.